I těžká témata s lehkostí

Samotná vědecká fakta jsou čtivá zhruba jako manuál k automatické pračce. Proto zajímavé informace, poznání a úvahy servírujeme s nadhledem a špetkou humoru.

Zaměřujeme se na osobní rozvoj, motivaci, vzdělání. Naším cílem je stimulovat mysl formou originálních článků, které se dotýkají především psychologie, byznysu, vědy a životního stylu.

Portidea

Příběh už máme.

Příběh Portidea.cz

Startujeme

Kdo jsme?

Jsme malý tým kreativních tvůrců. Přátelé. Snílci. Milovníci vědy, vědění, poznání a radosti.

Iva Preislerová Portidea

Iva Preislerová

Zakladatelka, (šéf)redaktorka

Facebook     Instagram

Facebook     Instagram

V literární tvorbě jsem našla lásku už v dětství. Záliba v psaní slohových prací na základní škole mi nestačila, a tak jsem se přihlásila na kroužek „mladého pisálka“. Tehdy mou tvorbu zveřejňovali v regionálním Kladenském deníku.

Na střední škole jsem přispívala do školního časopisu a účastnila se několika literárních soutěží. Po maturitě jsem studovala chvíli semestrální žurnalistiku. Psala jsem pak také pro magazín DreamLife.

Velmi si vážím možnosti spolupráce s magazínem Portidea. Mým cílem je, aby byl článek jednoduchý, čtivý, čtenář se mohl i pousmát, ale především, aby byl přínosem a člověk byl po přečtení o kapku moudřejší.

Jsem maminka 2 dětí a mateřství se snažím skloubit dohromady s dalšími koníčky jako je např. jóga, běh, tanec, fitness a v neposlední řádě kosmetika a líčení.

Mezi má hesla patří: „Úsměv si oblékni každý den.“ A: „Všechno zlé je k něčemu dobré. Možná se to děje právě proto, abych byla zítra o kousek lepší a moudřejší.“

Bez sítí, na mailu

Vždy jsem byl zvídavý. Zjistil jsem, že to nejzajímavější je v naší hlavě.

Ke psaní jsem se dostal přes management a fascinaci lidskou psychikou. Rád se podělím o své myšlenky s nadšenci, kteří stejně jako já nedokáží odtrhnout zrak od zajímavostí.

Jednou jsem se na konferenci setkal s filozofem, který mi sdělil, že v životě existují dvě cesty k poznání – studium a zkušenosti. Já se zeptal: „A co humor?“ Na to mi odpověděl s úsměvem: „Ach, ano, to je zkratka.“

Takže když se potkáme na stránkách tohoto mimořádného magazínu, připravte se na zajímavosti s příměsí satiryvtipu.

Jsem doktorka, zapálená běžkyně, milovnice jógy, ale hlavně máma na plný úvazek.

Když zrovna nesbírám kilometry v běžeckých teniskách, ráda trávím čas procházkami městem s kávou v ruce.

Jsem hyperaktivní (mírně) posedlý plánovač, co potřebuje být neustále produktivní. A tak píšu. Inspiruji se svými zkušenostmi a životem okolo sebe.

Jsem člověk plánu a zároveň vizionář. Každodenně potřebuji tvořivé výzvy.

Píši, překládám, čtu, opravuji. Nedokážu být bez posouvání se vpřed. Stačí drobnosti. Když nepřichází, vytvořím si příležitost na posun i sama. 🙂

Diana Dufková Portidea

Diana Dufková

Redaktorka

Ráda se věnuji seberozvoji nebo kultuře jako fotografii, literatuře či filosofii.

Vše, čím se zabývám, je pro mě zároveň zálibou i zdrojem inspirace. Nelze totiž odvádět dobrou práci, pokud vás nebaví. 🙂

Stránka se připravuje…

Světlo pro vaše myšlenky­

Udělejte si pohodlí a ponořte se s námi do zajímavých témat. Posvítíme si na to! 💡

Články Portidea
Portidea magazín
Portidea