Kdy je čas na změnu zaměstnání a jak najít novou práci?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuByznys
  • Čas na čtení:4 min. čtení

Na jednom marketingovém školení se nás ptali: „Kdo máte takovou práci, kterou byste dělali i zadarmo?“ Asi vás nepřekvapí, že moc rukou se nezvedlo. Máte práci, kterou milujete a těšíte se do ní, kolektiv vás baví a dovolenou snad ani nepotřebujete? Jestli to tak není, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů.

Jak hledat práci


Baví vás práce?

Co když mě práce, kterou dělám, nebaví? Někdy se tento důvod může zdát malicherný a říkáte si, přece to není lunapark, aby to byla zábava. Je to práce a pracovat se musí. Ale! Je rozdíl, pokud vás nebaví pár určitých úkonů, a nebo děláte celý den vše, co je v popisu vaší práce, s nechutí. Pokud se ráno přemlouváte, abyste vůbec vstali, tak je možná čas zaklepat na jiné dveře.

Vyhovuje vám rozložení směn?

Partner dělá pondělí až pátek a vy pracujete na směny? Dětem nestíháte dát ani pusu na dobrou noc, a pak máte zase volný den, když jsou všichni ostatní v práci? Pracujete o víkendu? A jste za to adekvátně placeni? Je třeba zvážit, jestli tento druh práce je pro vás a vaši rodinu to pravé ořechové.

Jsou na pracovišti dobré vztahy?

Vztahy na pracovišti pozitivně nebo negativně ovlivňují psychické zdraví. Občas se v práci potýkáte s manipulátory, řešíte intriky, pomluvy a je pro vás peklo v tomhle pracovat? Dokonce ani šéf vás nedokáže slovně podpořit? Nemusíte hned brát do zaječích, pokud vám něco nevyhovuje. Můžete se ozvat a pokusit se změnit věci k lepšímu.

Co vám radí vaše tělo?

Nemusí trpět jen psychické zdraví, ale i fyzické. Dlouho musíte stát nebo naopak sedět, bolí vás různé části těla a doprovází všudypřítomná únava? To bývá poměrně jasný signál, že je opravdu potřeba něco změnit.

Jak najít práci, ve které budete spokojeni?

Pokud se rozhodnete zkusit štěstí jinde, tak neváhejte a zasedněte k PC. Rozklikněte inzerci na nové pracovní pozice. Ovšem pozor! Neodpovídejte na příliš mnoho inzerátů najednou a bez rozmyslu. Inzeráty pečlivě vybírejte a nekopírujte jednu a tu samou odpověď. Snažte se vždy motivační dopis upravit pro danou pozici, na kterou se hlásíte. Dále je dobrý tip neposílat životopis v pátek. V pátek totiž nemusí personalisté vaši odpověď přečíst a před vámi je spoustu jiných kandidátů. Zkuste si to proto lépe načasovat.

Pokud je již před vámi pohovor a přijde nečekaná otázka, zachovejte klid. Není potřeba odpovědět okamžitě. Před sebou máte určitě něco k pití, tak se napijte a pokuste se vžít do nastíněné situace. Někdy je lepší být uvolněný a nebiflovat se předem. Můžete mít pocit, že pohovor je jako nějaká zkouška, ale měl by to být spíš dialog dvou lidí. Věřte si. Dopadne to, jak to má dopadnout a jestli vás nevzali, znamená to, že váš čeká větší štěstí jinde.

 

Zdroj inspirace: prace.cz

 

 

Dal jsem výpověď v továrně na helium.
Odmítám, aby se se mnou mluvilo tímto tónem!

(autor neznámý)

 

Potěšte své okolí, rozvíjejte debaty, stimulujte mysl. Sdílejte článek na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
E-mail

Napsat komentář